O sboru

Na konci roku 2015 přišel skvělý nápad několika učitelek ze Základní školy v Sezemicích založit v Sezemicích dospělý smíšený pěvecký sbor.

V restauračním zařízení Sezemický dům se 29. 12. 2015 schází několik nadšenců a budoucí sboristé telefonují na vše strany. Díky této neobyčejné aktivitě se již 5. 1. 2016 v sále Sezemického domu mohly sejít dvě desítky pěvecky chtivých žen i mužů na první zkoušce sboru.

Sbormistrem se stal multižánrový hudebník a zpěvák Václav Trunec. Neproběhlo žádné hlasování ani přemýšlení, všem bylo jasné, že díky jeho osobě vsadíme na kvalitu a zkušenost.

Sbor tehdy ještě neměl jméno, ale již v březnu roku 2016 se na prvním vystoupení na akci „MDŽ nejen pro ženy“ prezentoval jako HLUBOKÁ ORBA. Název netradiční, ale o to výstižnější, trefnější a marketingově velmi úspěšný.

Na repertoáru sboru jsou melodie z filmů i muzikálů, písně lidové i umělé, české i zahraniční, a také řada vánočních písní a koled. Členská základna se rozšiřuje, na konci roku 2018 po třech letech působení má sbor více jak 30 zpěváků. Kromě „Sezemáků“ dojíždějí sboristé i z Borohrádku, Pardubic či Přelouče. Sbor vystupuje na různých akcích nejen v Sezemicích a Pardubicích, ale v celém Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Akce, kterých se členové sboru účastní, nejsou vždy jen vážné a oficiální. Rádi zpívají také na oslavách narozenin, svatbách, večírcích všeho druhu a své písně rádi předvedou i maminkám sboristů na své zkoušce.

Na jaře 2018 byl sbor vybrán na Mezinárodní soutěžní festival sborové populární hudby Jirkovský Písňovar, který se uskutečnil 5. – 7. 10.2018 a získal bronzové pásmo. Pravidelně spoluúčinkuje se známou pardubickou folk-folklórní kapelou TRDLO.

Sbor je od roku 2019 členem Unie českých pěveckých sborů.

Sbor pracuje za podpory Města Sezemice.

 

v23_04-01_sezemicke_vorani_plakat_a3_v03_nahled.jpg

1.jpg

 

Termíny koncertů:

22.04.2023 16.00 3. Sezemické Vorání, sál radnice, Sezemice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04.10.2021